Gergi Tavan Teknik Bilgiler

Gergi Tavan Teknik Bilgiler uygulamalarda ve üretimde çok önemlidir. Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtıp gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radiuslu uygulamalara imkan sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has tavanlarda özgün tasarım imkanı sunar. Gergi Tavan Sistemi sadece tavanda değil ,duvar ve dekoratif amaçlı olmak üzere yapılabilir ve her şekilde girebilir.Sudan ve nemden etkilenmez , Bakım ve boya gerektirmez , Temizlenebilir , Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir. Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılabilinir , Hafiftir Yaklaşık 200gr/m² , Yangında alev almaz , Hijyeniktir , Esnektir , Estetiktir , Ultraviyole ışınlardan etkilenmez (X ışınları) , Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır , Üzerine resim baskı yapılabilir , Çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkartmaz , Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir. Profesyonel ekibimizle %100 müşteri memnuniyetini ön plana alarak hizmet veriyoruz…

Gergi tavan teknik bilgiler ve uygulamalardaki önemi

Profillerin tavana ve duvara uygulanması

Gergi tavan teknik bilgiler ile tavan dekorasyonlarında kullanılan bu tavan tipi bir çok yan ürünlere sahiptir. Bu yan ürünlerin nasıl uygulandığı ve gergi tavanın nasıl yapıldığını gösteren teknik çizimleri sırayla anlatmak istiyoruz. Yandaki profil detay çiziminde tavan ve duvara gergi tavan profillerinin nasıl uygulandığını göstermektedir. Eğer yanlış bir uygulama yapılırsa ortaya çıkacak sorun ve problemleri çözmek için komple yeniden yapılması gerekir. Bunun önüne geçmek için yandaki gibi profiller tavana ve duvara montajı yapılmalıdır. Böylece daha kolay bir şekilde gergi tavan kumaşı profillere geçirilir.

Gergi tavan teknik bilgiler ve teknik çizimleri

Aşağıdaki resimde de görüleceği gibi öncelikle sadece kumaş bir işe yaramaz. Bunun için en önemli parçalarında biri olan profillerine ihtiyacı olacaktır. Uygulama şekline göre gergi tavan profilleri değişiklik gösterir. Bu profiller tamamen alüminyumdan üretilmiştir. Bu alüminyum profiller uzun yıllar dayanıklılığını korur. Ve asla korozyona uğramaz. Başka bir metal olsa uzun yıllar veya neme maruz kaldığında korozyona uğrar. Korozyona uğrayan metal zamanla özelliğini kaybeder ve tavan çöker. Fakat kaliteli alüminyumdan üretile germe tavan profillerinde asla böyle bir korozyon oluşmaz. Profillerin duvarlara ve köşelere uygulanmasını gösteren yandaki teknik çizim doğru bir şekilde montajı sağlamak için yapılmıştır. Bu kurallara uyarak yapılan montaj doğru olup kesinlikle hata içermez.

Gergi tavan kumaşının esneklik sayesinde her projede kendine özgün tasarım imkanı sunar. Gergi tavan kumaşı sadece tavanda değil ,duvar ve dekoratif amaçlı olmak üzere yapılabilir ve her şekilde kullanılabilir. 

Sudan ve nemden etkilenmediği için en çok tercih edilen tavan sistemidir. Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılabilinir , Hafiftir Yaklaşık 200gr/m² , Yangında alev almaz , Hijyeniktir , Esnektir , Estetiktir. Ultraviyole ışınlardan etkilenmez (X ışınları) , Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır. Üzerine resim baskı yapılabilir , Çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkartmaz , Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir. Profesyonel ekibimizle %100 müşteri memnuniyetini ön plana alarak hizmet veriyoruz…