Gergi tavan profilleri ile bir çok proje tavanları ve duvarları özel olarak tasarlanmış ve estetik bir bakış açısı kazanmıştır. Pvc kumaşın esnekliğinden yararlanılarak uygulanan mekanlarda mükemmel pürüzsüz sonuçlar elde edilir. Bamax germe tavan profilleri ve germe tavan kumaşları hemen her projede kullanılabilmek içi amaçlanmış ve ona göre tasarlanmıştır. Germe tavan profilleri ile hem yuvarlak daire (yuvarlak) veya üçgen kenarlı ve köşeli şekiller tasarlanabilir. Ve hatta 3 boyutlu şekiller tasarlanmış ve uygulanmıştır. Gergin tavan kumaşlarımız esnek olduğundan istenilen forma girebilme özelliğine sahiptir.  Gergin tavan kumaşlarının esnekliği sayesinde profilleri de ona göre esnek tasarlandığı için her cm inden kıvrımlar veya keskin köşeler elde edilebilir. Bu nedenle hemen her şekle uygulanabilmektedir. Gergi tavan belgeleri ni inceleyebilirsiniz.

Gergi Tavan Dekorasyonları aydınlatmaları

Gergi tavan bir çok mekanda ve iş yerinde kullanılan özel yapısı itibariyle her forma girebilen tavanlarda ve duvarlarda dekorasyon ve aydınlatma için kullanılan bir pvc kumaştır. Bu kumaşın kullanım amaçlarına göre çeşitleri vardır. Bunlar tamamen birbirlerinde zıt özelliklere sahip olsa da ortak özellikleri dekorasyon için kullanılmasıdır. Kolayca montajı yapılabildiği için hemen her yere uygulanabilir. Diğer bir değişle Gergi tavan bir çok alanda kullanılan germe tavan kumaşı ile gerilerek özel profilleri ile yapılan aydınlatma ve dekoratif amaçlar için kullanılan bir tavan modelidir. Bu tavan sistemleri ile yapılan mekanlar kendini daha çok ortaya çıkarır ve daha çok beğenilir. Modern çizgileri daha çok yansıtır.

Gergi tavan veya barisol sistemleri

Gergi Tavan Nasıl Uygulanır?

Bu tür tavan sistemlerinde öncelikle kullanılan kumaş kalitesi ve diğer malzemelerinin kalitesine dikkat edilmelidir. Kalitesiz bir ürün ise uygulama yapılırken yırtılma ihtimali yüksektir. Bu tavan sisteminin kumaşı uygulanırken özel profillerinin montajı doğru yapılmalıdır. Montaj esnasında tüm materyaller doğru bir şekilde yapılmalıdır. Böylece sorunsuz ve problemsiz bir uygulama yapılabilir. Kumaşlar bir sıcak hava brülörü ile ısıtılarak daha önce montajı yapılan profillere geçirilir. Böylece tavan sistemi uygulaması yapılmış olur. Şık ve estetik bir tavan dekoruna kavuşmuş olunur. Ayrıca çok büyük enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Germe tavan uygulaması evinizden, iş yerinize, kalabalıkların buluşma alanlarından eğlenceye ve spora kadar tüm alanlarda rahatlıkla ve hızlıca uygulanabilmektedir. Uygulamada ki sınırlar tamamen hayal gücüne kalmış durumdadır.

 Bu sistemler sadece evinizin odaları ile sınırlı değildir. İstediğiniz her alana uygulanabilen tek dekorasyon ürünü olup Çalışma alanlarınızda iş kalitesine pozitif etki katacaktır. Örneğin, açık çalışma ofislerinin tavanlarında veya duvarlarında mekana uygun görseller ile uygulanabilir. Böylece çalışanlarınızı motife edebilir ve daha verimli bir çalışma sağlayabilir. Germe tavan sistemi hem keyifli hem de ferah bir çalışma ortamı sunacaktır size. Sizde sıkılmadınız mı klasik asma tavan veya kartonpiyer uygulamalarından. Çalışma alanlarınıza gelen müşterileriniz veya misafirleriniz de, olumlu etki bırakmak ve onların işinize hayran olmalarını sağlamak germe tavan sistemi ile çok kolay. Barrisol tavan sistemleri bununla da sınırlı kalmıyor, alışveriş mekanların da, spor salonlarında, otellerde, kapalı havuzlarda, konferans salonlarında, düğün veya nişan organizasyonlarının yapıldığı kapalı alanlarda, toplulukların kapalı toplanma veya karşılanma ortamlarında rahatlıkla uygulaması yapılmaktadır. Bu ortamların lüks bir ortama dönüşmesi ve daha kaliteli bir dekora sahip olması ve uygun bir aydınlatmaya sahip olması için gerekli şartları germe tavan sistemleri karşılamaktadır. Bu iş yatırımı yapan bir işletmeci için ciddi avantaj sağlar. Hem mimari hem estetik hem de iç dekorasyon anlamında ziyaretçilere farklı bir deneyim sunan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Gergi tavan ile yapılan ofisler

Mekanlarda ve ortak yaşam alanlarında en iyi tavan dekorunu sunar ve çok iyi bir aydınlatma gerçekleştirir. Böylece daha şık bir ortam ile beraber daha iyi bir aydınlatmayı beraberinde getirir. Eğer düşündüğünüz bir tasarım var ise kesinlikle bu tasarıma bu uygulamayı katmalısınız. Tasarımlarınızı en iyi şekilde ortaya çıkaracak olan tavan sistemi gergi tavan sistemidir. 

Gergi tavan sistemi özel profilleri ve fitilleri sayesinde tavan veya duvara montajı yapılmak suretiyle pvc membran kumaşların uygulanmasına denilir. Ülkemizde bunun diğer bir adı da Barisol tavandır. Aslında barisol bir markadır. Fakat ülkemizde ve halk arasında gergi tavan değilde barisol  tavan olarak da telafuz edilmektedir. Bu tür tavan uygulamalarında arkasına aydınlatma için LED aydınlatma teknolojisi kullanılır. Eğer böyle bir uygulama olur ise buna ışıklı germe tavan sistemi denilir. Led uygulanmasının en büyük sebeplerinde birisi hem ucuz olması hem de çok uzun ömürlü olasıdır. 

Gergi Tavan Hakkında bileniz Gerekenler

Gergi tavan profili ile bir çok proje tavanları ve duvarları özel olarak tasarlanmış ve estetik bir bakış açısı kazanmıştır. Gergi tavan profilleri ve germe tavan kumaşları hemen her projede kullanılabilmek içi amaçlanmış ve ona göre tasarlanmıştır. Gergin tavan profilleri ile hem yuvarlak daire (yuvarlak) veya üçgen kenarlı ve köşeli şekiller tasarlanabilir. Ve hatta 3 Boyutlu şekiller tasarlanmış ve uygulanmıştır. Germe tavan kumaşlarımız esnek olduğundan istenilen forma girebilme özelliğine sahiptir. Streç tavan kumaşlarının esnekliği sayesinde gergi tavan profili de ona göre esnek tasarlandığı için her cm inden kıvrımlar veya keskin köşeler elde edilebilir. Bu nedenle hemen her şekle streç tavan kumaşları uygulanabilmektedir.

Gergi tavan bakımı nasıl olur? Gergin tavan bakımında nelere dikkat edilmelidir. Gergi tavan bakımı hangi periyodlar ile yapılmalıdır.? Tavan sistemlerinde genel olarak bu tür sorular ile karşılaşırsınız. Bu tür sorularınız için sizlere cevaplarını veriyoruz. Biz uzman ekip ve ekipmanlarımız ile sizlere bu tür bakımları 7 gün 24 saat hizmet sağlamaktayız.

Eğer gergi tavan üretiminde ve uygulamasında kaliteli ve sorunsuz bir çözüm arıyorsanız! Gergi tavan şartnamesi ile bu şartnameye uyulmalıdır. Tekliflerinizi ekteki şartnameye göre alın kesinlikle sorun yaşamayın. Teknik özellikler, uygulama garantisi, çeşitli üretim ve kalite sertifikalar hayat kurtarır, cebinize kar bırakır ve sorunların önüne geçer. Size teklif edilen tüm ürünler Avrupa Birliği Ülkelerinde montaja hazır üretilmiş olmalıdır. Biz bunları karşılıyoruz.

Yurt içinde üretim yapılması durumunda; Sanayi Bakanlığı belgeleri, üretim sertifikası ve kapasite raporuna sahip firmaların ürünleri ile teklif edilebilecektir. Üretim yapan firmanın şartnamenin karşılandığına ilişkin onayı olacaktır. Merdiven altı tabir edilen yöntemler ile yapılan ürünler teklif edilmeyecektir.

Bu ürün hem aydınlatma için kullanılır hem de dekoratif amaçlar için de kullanılır. Ürünün hafifliği ve her forma girebilme özelliği sayesinde tavan dekorunda en çok kullanılan bir materyaldir. İç mimarların bu ürünün her tasarıma uyarlanabilmesi sayesinde ve fiyat konusunda uygun olası ile hemen her tasarımlarında kullanırlar. İç mekanların en modern çizgilerini bu tavan modelleri ile yansıtabilmektedirler. Böylece hem daha modern bir tavan elde edilir hem de diğer tavan fiyatlarından % 55 lere varan bir kazanç elde edilir. Bu kazanım da hem iç mimara  hem de müşterisine yansır. Uygulanabilirliği ile de en önce tercih edilme sebebidir. Sizde modern ve dekoratif bir tavan isterseniz kesinlikle bizimle iletişime geçmelisiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere en uygun fiyat ile en hızlı üretimi sağlayacaklardır. 

Bu ürün hem aydınlatma için kullanılır hem de dekoratif amaçlar için de kullanılır. Ürünün hafifliği ve her forma girebilme özelliği sayesinde tavan dekorunda en çok kullanılan bir materyaldir. İç mimarların bu ürünün her tasarıma uyarlanabilmesi sayesinde ve fiyat konusunda uygun olası ile hemen her tasarımlarında kullanırlar. İç mekanların en modern çizgilerini bu tavan modelleri ile yansıtabilmektedirler. Böylece hem daha modern bir tavan elde edilir hem de diğer tavan fiyatlarından % 55 lere varan bir kazanç elde edilir. Bu kazanım da hem iç mimara  hem de müşterisine yansır. Uygulanabilirliği ile de en önce tercih edilme sebebidir. Sizde modern ve dekoratif bir tavan isterseniz kesinlikle bizimle iletişime geçmelisiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere en uygun fiyat ile en hızlı üretimi sağlayacaklardır. 

Gergi tavan profili ile bir çok proje tavanları ve duvarları özel olarak tasarlanmış ve estetik bir bakış açısı kazanmıştır. Bamax gergi tavan profilleri ve gergi tavan kumaşları hemen her projede kullanılabilmek içi amaçlanmış ve ona göre tasarlanmıştır. Gergi tavan profilleri ile hem yuvarlak daire (yuvarlak) veya üçgen kenarlı ve köşeli şekiller tasarlanabilir. Ve hatta 3 Boyutlu şekiller tasarlanmış ve uygulanmıştır. Gergi tavan kumaşlarımız esnek olduğundan istenilen forma girebilme özelliğine sahiptir.  Gergi tavan kumaşlarının esnekliği sayesinde gergi tavan profili de ona göre esnek tasarlandığı için her cm inden kıvrımlar veya keskin köşeler elde edilebilir. Bu nedenle hemen her şekle gergi tavan kumaşları uygulanabilmektedir.

Akustik Gergi Tavan sistemleri özel dokusu ve mühendislik harikası çok küçük delikleri sayesinde mükemmel bir akustik sağlar. Özellikle gürültülü ortamlara uygulanan akustik gergi tavan kumaşları aldığı ses dalgalarını özel delikleri sayesinde emerek enerjiye dönüştürmektedir.

Gürültülü ortamların en kolay akustik çözümü

Akustik tavan sistemleri tavanların gürültüyü ve sesi yok ettiğini gösteren ve en çok kullanılan tavan modellerinden biridir. Akustik tavanlar sesin yankılanmasını engeller, ses dalgalarını emer ve geri yansıtmaz. Gürültülü bir mekanda akustiği sağlamak için bir çok tavan modeli vardır ve kullanılır. Bu tavanlar maliyetli olmakla beraber mekanın dekorasyonlarını etkilemektedir. Bu durumlar için en maliyetsiz ve ekonomik olarak akustiği sağlamak için bizim ürettiğimiz akustik tavan sistemlerini denemelisiniz. Memnun kalacağınız garanti ediyoruz.