Gergi tavan nasıl montaj edilmelidir.

Gergi tavan sistemi nasıl montaj edilmelidir: Bu yazımınzda gergi tavan sistemlerinin montajında dikkat edilmesi gerekn konuları ele alacağız.

  1. Gergi tavan sisteminin uygulanacağı tavan veya yer önce hazırlanmalıdır. İstenilen ölçülerde germe tavan uygulanacak ölçüde hazırlanır. Bu hazırlanma alçıpan ile havuz yapılarak hazırlanır.
  2.  Bu yapılan havuzun etrafına gergi tavan sistemlerinde kullanılan özel profilleri monte edilir. Bu montaj çok düzgün ve hata olmadan yapılmalıdır. Aksi takdirde uygulandığında hatalardan dolayı düzgün olmayabilir.
  3. Gergi tavan kumaşı bu profillere takılırken özel bir billör ile ısıtılmalıdır. Germe tavan kumaşları uygulanacağı yerin ölçüsünde kesilmez ve % 10 bir payla küçük kesilerek bu kumaşlara germe tavan fitilleri takılır. Yani uygulancak mekanın oda sıcaklığı en az 30 derece olmalıdır.
  4. Uygulanacak mekanın sıcaklığı ayarlandıktan sonra germe tavan kumaşları ısıtılarak tavan montajına başlanır. Bu montaj yapılırken önce dört bir kenar germe tavan profillerine tutturulur.
  5. En az 2 veya 3 kişi ile bu uygulama gerçekleşir. İyi eğitimli prfoesyonel ustalar tarafında bu kumaşlar germe tavan profillerine özel spatula yardımı ile kumaş kenarlarına uygulanan fitiller profilere geçirilerek takılır.
  6. Son olarak bu işlem bittikten sonra kapama çıtaları profillerin üzerine geçirilerek profiller gizlenir. Böyleye mükemmel bir görüntü ortaya çıkar ve profiller gizlenmiş olur.
  7.  Son olarak eğer aydınlatma armatürleri uygulanmışsa son kontroller yapılır ve müşteriye teslim edilir. Bu teslimatta gerekli evraklar hazırlanır. Garanti belgeleri ve uygulama tarihi yazılır müşteriye teslim edilir.

Gergi tavan sistemlerinde dikkat edilmesi gereken husuları sizlere sırayla anlatmış bulunuyoruz. Bu sayede daha bilinçli bir şekilde uygulama yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir