Germe Tavan Bakımı

 Germe Tavan Bakımı

Germe tavanların bakımı o kadar da zor değildir. Sadece olarak, önerilen bakım uyarılarına dikkat ederek germe tavana hem daha temiz, hem daha uzun ömürlü olmasına sebep olacaksınız. Şimdi gergi tavana daha iyi temizlemeyin ve ona doğru bakım yapmanıza yardımcı olmak için size gergi tavanın hangi malzemelerden hazırlandığını anlatmak istiyorum. Bu bilgi  size çok yardımcı olacaktır. Şöyle ki,gergi tavan iki yolla hazırlanıyor:

  • Bezden yapılmış kumaş malzemeleri
  • Polivinil klorür liften hazırlanmış gergi tavan filmi.

Bu malzemelerin üretiminin ilk aşamasında özel emprenye ile hazırlanıyor, hangi ki, anti-statik özelliklere sahiptir ve üzerine toz çökmesini engeller ve tavanda kir biriktirmez. Eğer üzerine toz konarsa o da çok az miktarda olur. Kir pencerenizden içeriye girebilir,ya da mutfakta yemek yaparken yağ sıçraması olabilir,banyoda nemle ilgili kirlenmeler olabilir. Ama düşünmeyin ki böyle bir kiri temizlemek zordur.

Beylikdüzü Marmarapark gergi tavan uygulaması, Marmara Park Avm gergi tavan uygulamaları
Beylikdüzü Marmarapark gergi tavan uygulaması, Marmara Park Avm gergi tavan uygulamaları

Aslında mutfağınızda bir gergi tavana sahipseniz bu o demek oluyor ki,temizlikle ilgili hiç bir sorununuz yoktur.Bunun için az sabunlu su ve yumuşak sünger yeterli olacaktır. Sadece  sabunlu su ve süngerle çok hafif bir şekilde bez ve PVC kumaş tavan üzerinden geçmeniz yeterlidir. Sadece ılık su kullanmalısınız ve iş bittikten sonra kurulamanız gerekiyor. Eğer tavan çözülmesi zaman alacak kadar çok kirliyse, evde kullandığınız kimyasal ürünlerden de kullanabilirsiniz. Gergi tavan temizleyicisi olarak camsil kullanabilirsiniz.ama eğer tavan kurumuş lekelerle kirlendiyse hiç bir şekilde aşındırıcı ürünler kullanmayınız. Kurumuş lekeleri bıçakla ve ya herhangi kesici vasıtalarla çıkarmaya çalışmayın. Aksi takdirde onca para verip de uyguladığınız tasarımı bir an içinde çöpe atmış olursunuz.

ankara gergi tavan, gergi tavan ankara
ankara gergi tavan, gergi tavan ankara

Eğer tavana yüksekse germe tavanın bakımı ve  temizlik için tavana tırmanmaya çalışmayın. Hatta merdivenle bile olsa.Böyle bir şey yaparsanız tavan dengesini kaybeder ve çöker. Bu yüzden en iyisi,profesyonel temizlik uzmanları çağırmanız daha uygun olacaktır.Bu uzmanlar kısa bir sürede hem tavana temizleyecek ve aynı zamanda tavanı temiz tutma konusunda bilgiler vermiş olacaktır.

gergi tavan mağaza uygulaması
gergi tavan mağaza uygulaması

Eğer bayanlar hastanelerde temizlikçi olarak çalışıyorsa,onlara özel bilgimiz olacaktır. Eğer  ameliyathane ve ya labaratuarlar da Barrisol tavan uygulandıysa bu zaman tavan temizliğinde kimyasal ürünler kullanılması kaçınılmazdır. Hastane tavanını özel titizlikle temizlemek ve dezenfekte etmek gerekiyor. Ama gergi tavan ürünleri anti bakteriyel olduğu için ve kendinde mikrop barındırmadığı için bu yüzden hastane ve labaratuarların temizliği çok kolaylıkla bitecektir.

Gergi tavan uygulandığı her hangi bir alanda çok kolaylıkla temizlene biliyor. Sadece doğru temizlemeniz yeterli.Ilık sabunlu su ve yumuşak sünger çok kısa bir sürede tavana tertemiz yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir